Historyczne, Książki, Podręczniki

Śladami historii- najlepszy podręcznik do historii?

Śladami historii- najlepszy podręcznik do historii?

Zazwyczaj uczniowie najmocniej za naukę biorą się w liceum. To właśnie ta szkoła stanowi ostatni etap nauki, a jej zwieńczeniem jest egzamin maturalny. By jednak dostać się do dobrego liceum, co gwarantuje dobre wyniki na egzaminie maturalnym, trzeba także przejść przez gimnazjum. Egzamin gimnazjalny nie należy do najłatwiejszych- co prawda nie znajdziemy w nim masy podchwytliwych pytań, jednak rzetelnie sprawdza zgromadzone przez lata edukacji informacje. Dlatego też jeżeli ktoś chce przygotować się należycie, powinien korzystać z dobrych materiałów. Jednym z takich materiałów jest podręcznik Śladami historii 3 autorstwa Iwony Janickiej. Wybór dobrego podręcznika ma w przypadku historii kolosalne znaczenie, dlatego dobrze jest rozejrzeć się za najlepszymi rozwiązaniami.

Nauka historii w prosty sposób

Warto zauważyć, że w przypadku historii nie ma prostego sposobu na naukę. Materiał, z którym trzeba się zapoznać jest bardzo obszerny i nie da się zapamiętać wszystkich szczegółów za jednym razem. Nauki historii jednak dla wielu osób może być przy tym nudna. By historia zaciekawiła, trzeba opowiedzieć ją w prawidłowy sposób. Świat nie skraca się tylko i wyłącznie do prostych wydarzeń. Wszystko co się dzieje, każdy fakt historyczny osadzony jest w swoim własnym kontekście. Kiedy uświadamiamy sobie zależności, które istnieją pomiędzy konkretnymi zdarzeniami, możemy odkryć, że historia jest bardzo ciekawym przedmiotem.

Niestety nie wszystkie podręczniki gimnazjalne do historii prezentują takie podejście. W dalszym ciągu zdarzają się takie, które przedstawiają tematykę bardzo skrótowo. Śladami Historii jest zupełnie inną książką. Autorka skupiła się przede wszystkim na dogodności formy przekazu. Dzięki temu uczniowie zrozumieją każde zdanie. Jest to ważne, ponieważ czasami zdarzają się sytuacje, w których uczeń mimo dokładnego opisu danego wydarzenia tak naprawdę nie wie o co w nim chodziło. Uczeń musi sobie uświadamiać w jakim kontekście rozgrywała się akcja danego wydarzenia i jakie były jego przyczyny. Autorka na szczęście bardzo dobrze wywiązuje się z tego zadania.

Atrakcyjny podręcznik

Należy tutaj pamiętać, że wśród innych dostępnych podręczników na rynku, Śladami Historii prezentuje się najlepiej posiadając najlepszą jakość wykonania, najlepiej dobrane i wykonane ilustracje oraz będąc po prostu najlepiej wykonaną pozycją. Podręcznik Śladami historii to najlepszy wybór każdego, kto chce całościowo zapoznać się z wymaganym na egzamin materiałem. Nawet jeżeli w danej szkole używa się innego podręcznika do historii, warto zdecydować się na zakup kolejne- Śladami Historii 3.