Aktywny wypoczynek w Kruklankach

Mazurska wieś Kruklanki leży niedaleko Giżycka (https://pl.wikipedia.org/wiki/Gi%C5%BCycko) i od pewnego czasu zalicza się do tych miejsc, które coraz chętniej odwiedzane są przez turystów. Jej atutami są przede wszystkim cisza i spokój, jak również przepiękne krajobrazy oraz wiele atrakcji, które można tutaj znaleźć. Jeśli chodzi o kwestie noclegowe, to nikomu nie powinny sprawić problemu, jest tu wiele obiektów noclegowych (). Baza noclegowa to w przeważającej części kwatery prywatne, jednak dynamiczny rozwój regionu i jego infrastruktury powoduje, że z każdym rokiem przybywa nowych, spełniających oczekiwania turystów noclegów.

Kruklanki leżą w bliskiej odległości od czterech mazurskich jezior, co powoduje, że nie ma problemu z kąpielą czy znalezieniem odpowiedniego miejsca do opalania. Można tutaj także spędzać czas znacznie bardziej aktywnie, na miejscu bowiem działają wypożyczalnie sprzętu, a jeziora zapewniają odpowiednie warunki do uprawiania sportów wodnych. Szczególnie ci, którzy upodobali sobie żeglarstwo będą zachwyceni. Wypoczywając w Kruklankach nie można zapominać także o przepięknych krajobrazach, jakie można tutaj zobaczyć. Warto pamiętać, że wieś leży w bliskości kilku rezerwatów przyrody. Najbliżej znajduje się rezerwat Borki. Aby dotrzeć do wielu innych, równie ciekawych i pięknych miejsc warto korzystać ze znajdujących się tutaj szlaków turystycznych. Obecnie z każdym rokiem przybywa nie tylko ciekawie wytyczonych szlaków pieszych, ale także ścieżek dla rowerzystów, które także pozwalają podziwiać piękno mazurskiej przyrody.

W samej miejscowości uwagę przyciąga cerkiew grekokatolicka, która wprawdzie nie zalicza się do zabytkowych budynków, jednakże urzeka swoim pięknem. Znaleźć tutaj także można XVI wieczny kościół katolicki pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny. Unikalny budynek jest w bardzo dobrym stanie, wciąż zadziwia turystów swoim pięknem. Warto także wybrać się na spacer w poszukiwaniu umocnień, pozostałości po II wojnie światowej. Można także podziwiać ruiny mostu, popularnie zwanego zwalonym mostem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *