Brenna – aktywny wypoczynek w górach

Mimo że większość ludzi na swoim urlopie chce odpowiednio wypocząć, to nic nie szkodzi temu, by ten czas  wolny spędzić w sposób aktywny. Idealnym do tego miejscem są góry, w które ludzie często wybierają się na spontaniczne weekendy, dłuższe wczasy czy na wycieczki krajoznawcze. Pasm górskich w Polsce jest wiele, jednak z pewnością na uwagę zasługuje Beskid Śląski. W otoczeniu tych gór leży malutka miejscowość turystyczna Brenna. Wiele osób wybiera to miejsce na swój wypad, ponieważ mimo turystycznego charakteru miejscowości jest tu cicho i spokojnie.

Brenna idealnie nadaje się do aktywnego spędzania czasu na wakacjach czy wycieczce weekendowej. Przede wszystkim stwarza dobre warunki dla narciarzy, jest tu kilka wyciągów narciarskich, które są utrzymane w doskonałym stanie technicznym. Jazda na nartach daje wiele frajdy, ale korzystnie wpływa też na sylwetkę i kondycję organizmu. Jeśli ktoś woli inny rodzaj aktywnego wypoczynku, to może odwiedzić zalew na potoku Leśnica, gdzie może skorzystać z przystani kajakowej i popływać.

Jeszcze inną formą spędzania aktywnie czasu w Brennej może być jazda konna. Wystarczy udać się do stadniny koni w miasteczku i wybrać dla siebie konia. To bardzo przyjemny sposób aktywności, również wpływający korzystnie na sylwetkę. Dla osób lubiących aktywny wypoczynek, ale mniej intensywny, zostają spacery po górach i dolinach Brennej i jej okolic. W miasteczku przebiegają liczne szlaki turystyczne, którymi można się udać w różne miejsca.

Planując wypad od Brennej, nie można zapomnieć o rezerwacji noclegu na miejscu, szczególnie gdy pobyt w tym miejscu ma potrwać co najmniej kilka dni. Baza noclegowa oferuje różne oferty dla turystów, na pewno jest więc z czego wybierać. Interesującą propozycją jest schronisko PTTK, z którego noclegów często korzystają grupy zorganizowane. Pobyt w tym miejscu jest tani, a obsługa bardzo dobra. Jeśli ktoś jednak szuka kwater w centrum miasteczka, wówczas powinien rozejrzeć się za odpowiednim hotelem lub pensjonatem. Inną propozycją w kwestii noclegowej są domki letniskowe. Można je znaleźć nad jedną z rzek, które przepływają przez miejscowość albo nieco wyżej w górach. Takie noclegi zapewniają pełną prywatność, dlatego są idealną propozycją dla turystów, którzy chcą odpocząć i nacieszyć się samotnością w górach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *