Myślenice zaskakują ogromem rozrywek

Myślenice to jeden z miejskich ośrodków aglomeracji krakowskiej. Jego początki sięgają już XIII wieku, kiedy to powstała osada nazwana od imienia jej założyciela – Myślimira. Przez setki lat samo miasto przeżywało liczne wzloty i upadki. Obecnie stanowi jeden z ciekawszych punktów na mapie turystycznej. Różnorodne atrakcje, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie oraz dobrze zorganizowana baza noclegowa sprawiają, że warto zatrzymać się tam na dłużej.

Urok Myślenic to przede wszystkim górzyste tereny. Dwa najważniejsze wzniesienia – Ukleja i Chełm, stanowią miejsca oblegane tak w sezonie letnim, jak i zimowym. Stoki narciarskie na Górze Chełm niezmiennie już od wielu lat przyciągają amatorów tego sportu. Można tam znaleźć cały potrzebny sprzęt, szkółkę narciarską, a także trasy do szusowania o różnym stopniu trudności – dla dzieci, początkujących i zaawansowanych.

Tak samo jest w przypadku ścieżek rowerowych. Wyczynowcy mogą spróbować swoich sił na downhill – trasie zjazdowej będącej jednym z etapów Pucharu Polski. Z kolei miłośnicy pieszych wędrówek i ładnych widoków odnajdą dla siebie szlaki turystyczno–krajobrazowe prowadzące wprost na szczyt góry.

Warto wybrać się także na drugie z myślenickich wzniesień – Ukleję. To tam rozrzucone są szczątki starej baszty obronnej, wysadzonej w XV wieku przez nieznanych sprawców. Te ruiny to jedno z wielu zabytkowych miejsc miasta. Największe ich skupienie znajduje się w centrum. Muzeum Regionalne „Dom Grecki”, Dwór Dolnowiejski, Kościół Parafialny, Młyn na ulicy Daszyńskiego, Kościół na Stradomiu i przede wszystkim rynek – to najważniejsze elementy, dzięki którym można poznać historię miasta. Ono samo bogate jest również w nowoczesną architekturę i powstałe w ostatnich latach obiekty użytku publicznego – Skatepark, korty tenisowe, otwarty basen letni, halę widowiskowo–sportową, Szkołę Jazdy Konnej, krytą pływalnię oraz Salon SPA wraz saunami, jacuzzi i gabinetem masażu.

Wśród wielu atrakcji turystycznych odnajdzie się tu każdy – amator silnych wrażeń, aktywnego spędzania czasu, rekreacji czy spokojnego wypoczynku. Niezależnie od tego, na którą z dostępnych opcji padnie wybór, tym co niezbędne jest wszystkim przyjezdnym, są przytulne noclegi Myślenic – można sprawdzić na Meteorze. To coraz liczniej odwiedzane miasto, dlatego stale poszerza swoją ofertę turystyczną. Do wyboru są hotele, motele i pensjonaty w różnym przedziale cenowym. Bez względu na zasobność portfela, każdy spędzi przyjemny urlop i chętnie tam powróci.

One thought on “Myślenice zaskakują ogromem rozrywek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *