Odwiedzamy Zieloną Górę

Zielona Góra jest największym miastem województwa lubuskiego. Ale nie jest to jedyny jej atut. Przyjeżdżając do Zielonej Góry można liczyć na wiele, wiele atrakcji i trzeba być pewnym, że nie będziecie się tam nudzić. Imponująca tutaj jest także bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa (), gdzie mamy ogrom wyboru – od pięknych i niezwykle luksusowych apartamentów, po tanie i bardzo przytulne pokoje w spokojnej i cichej okolicy. Jedno jest pewne – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Lokalizacja także jest różnoraka, można poszukać czegoś w ścisłym centrum lub na obrzeżach miasta.

Rozpoczynając zwiedzanie z pewnością nie można pominąć dumy i chluby Zielonej Góry, czyli słynnej Palmiarni (www.facebook.com/pages/Palmiarnia-Zielonogórska). Palmiarnia stoi na samym szczycie Winnej Góry, gdzie już z ponad 200-letnią tradycją wznoszą się piękne krzewy winogrona. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że góra znajduje się w ścisłym centrum. Sama Palmiarnia jest bardzo charakterystycznym budynkiem, piękna szklana konstrukcja prezentuje się bardzo okazale, dzięki czemu nawet turyści niezorientowani z pewnością zainteresują się tym miejscem. W środku znajduje się bardzo przytula kawiarnia, gdzie możemy przysiąść i napić się kawy lub herbaty, a w między czasie podziwiać piękne i nietypowe rośliny. Znajdziemy tam ponad 200 rodzajów roślin, w tym 120 z nich to rośliny tropikalne.

Innym miejscem, które warto odwiedzić jest rynek, który znajduje się w sąsiedztwie wzgórza i Palmiarni. Można tam pospacerować i podziwiać to piękne i stare budownictwo oraz oczywiście zabytkowy ratusz, który prezentuje się bardzo okazale. Oczywiście był on wielokrotnie remontowany i odrestaurowany, jednak jego starodawny charakter pozostał. Samo scerowanie po zielonogórskim deptaku jest niesamowitym przeżyciem. Znajdziemy tam wiele sklepów, kawiarni oraz restauracji. Jest to idealne miejsce na spędzenie miłego niedzielnego popołudnia z rodziną lub przyjaciółmi. Jeśli ktoś woli bardziej pasywne spędzanie czasu, czyli odpoczynek w cichej i przytulnej atmosferze, na obrzeżach miasta znajduje się miejsce zwane Przytok Golf Resort. Jest to miejsce, gdzie nie tylko można pograć w golfa, ale także nauczyć się grać w tenisa, korzystając z doświadczonej kadry instruktorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *