Szlaki spacerowe i rowerowe na Mierzei Wiślanej – Kąty Rybackie

Turyści, którzy lubią spędzać czas w sposób aktywny, na spacerze, rowerze czy też z kijkami do nordic walkingu oraz którzy kochają morskie klimaty, koniecznie powinni wybrać na wakacje bazę noclegową w Kątach Rybackich. Piękna rybacka wieś zachwyci urokiem oraz panującym tu spokojem, dzięki licznym trasom spacerowym da możliwość wyładowania energii oraz zaczerpnięcia jej nowych pokładów z powietrza, wody i lasu.

Z Kątów Rybackich ruszają dwa szlaki spacerowe, czerwony i niebieski. Czerwony mierzy 4,3 km, rozpoczyna się na parkingu leśnym przy ulicy Morskiej, prowadzi przez zachodnie lasy Kątów. Jest to trasa na popołudniowy spacer wśród lasów bukowych, brzozowych i świerkowych. Jeśli to za krótki odcinek, można go wydłużyć, przechodząc na szklak niebieski, po wschodnich lasach Kątów Rybackich. To 5 km leśnych, pięknych dróg, w niektórych miejscach możemy zobaczyć też morze. Dwa kolejne szlaki znajdują się w Sztutowie, są to szlaki żółty i zielony. Żółty szlak zwany też szlakiem „Muzealnym” ma 4,3 km i rozpoczyna się w okolicach stadionu. Szlak prowadzi ulicą Obozową w kierunku obozu koncentracyjnego Stutthof. Zielony zaś biegnie przez sztutowskie lasy i mierzy około 5 km.

Istnieje tu również wiele możliwości tras rowerowych, jedną z nich jest szklak Jantarowy, choć jest on przeznaczony głównie dla ruchu pieszego, to można go również przebyć rowerem, ale też konno. Szlak Jantarowy oznaczony kolorem żółtym prowadzi przez lasy. Początek trasy rozpoczyna się przy przeprawie promowej w Mikoszewie. Wybierając się w tę trasę, miniemy miejscowości, takie jak: Jantar, Stegna, Sztutowo, Kąty Rybackie, Skowronki, Przebrno i Krynicę Morską, a następnie zmierzamy ku wydmie „Wielbłądzi Garb” i wracamy z powrotem do Krynicy, gdzie przy porcie jachtowym kończymy swój bieg.

Kąty Rybackie to piękna miejscowość, która spełni oczekiwania każdej grupy turystów. Ci, którzy wybrali tu noclegi (Kąty Rybackie), na pewno będą usatysfakcjonowani spokojem tego miejsca, ale też możliwością spędzenia wakacji aktywnie wśród okolicznych lasów i zwierząt w nich żyjących. Oczywiście, jeśli nie zabierzemy ze sobą na wakacje rowerów czy kijków do nordic walkingu, będziemy mogli je wypożyczyć na miejscu w Kątach Rybackich czy sąsiednich miejscowościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *