Zabytki Katowic

Katowice to bardzo duża aglomeracja miejska znajdująca się na Śląsku. Co prawda nie znajdziesz tu ani krystalicznie czystego powietrza, ani zapierających dech w piersiach widoków, za to możesz liczyć na wiele bardzo ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz koncertów gwiazd o światowej sławie. Większość głównych imprez organizowanych jest w katowickim Spodku.

Jeżeli wybierasz się na kilka dni do Katowic, to wizytę w mieście z całą pewnością powinieneś rozpocząć od odwiedzenia znajdującego się przy katowickim rynku Centrum Informacji Turystycznej. Jest to jednostka miejska prowadzona we współpracy Wydziału Promocji Miasta Katowice oraz Śląskiej Izby Turystyki. W punkcie informacyjnym dowiesz się wszystkiego o najważniejszych atrakcjach turystycznych znajdujących się w regionie, a także będziesz mógł dokonać zakupu map oraz przewodników, które z całą pewnością ułatwią ci poruszanie się po katowickich ulicach.

Co warto zobaczyć przebywając w Katowicach?

Z całą pewnością warto udać się na Nikiszowiec, czyli do jednej z najbardziej magicznych dzielnic Katowic. Prowadzi do niego Szlak Zabytków Techniki. To osiedle górnicze znajduje się w południowej części miasta. Zostało ono wzniesione na początku dwudziestego wieku w najbliższej okolicy otaczającej szyb górniczy o nazwie Nikisz. Na szczególną uwagę zasługują również znajdujące się w mieście pomniki. Najwięcej pomników w okolicy wzniesiono, aby upamiętnić heroiczne czyny powstańców śląskich oraz aby oddać należną cześć bohaterom drugiej wojny światowej.

W samych Katowicach funkcjonuje doskonale zorganizowana baza noclegowa (noclegi Katowice – ceny&opinie), dzięki czemu nie będziesz się musiał martwić o to czy nie zabraknie dla ciebie miejsca noclegowego. Masz możliwość skorzystania między innymi z ofert hoteli, hosteli, pensjonatów czy kwater studenckich. Ceny obiektów są bardzo zróżnicowane i w dużej mierze uzależnione od terminu przyjazdu, standardu wypoczynku oraz od położenia obiektu noclegowego. Wszelkie informacje na temat zasad rezerwacji pobytu w konkretnym ośrodku możesz znaleźć w internecie.

One thought on “Zabytki Katowic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *