Atrakcje turystyczne Łukęcina

Atrakcje turystyczne Łukęcina

Wiele osób na miejsce swojego odpoczynku wybiera nadmorskie miejscowości. Nam udało się być już w paru z nich. Zachwyciła nas Pogorzelica [więcej: Pogorzelica], dziś znów mamy dla Was morską miejscowość.

Łukęcin jest niedużą nadmorską miejscowością, leżącą w województwie zachodniopomorskim. To miejsce od dłuższego czasu zyskuje coraz większą popularność wśród ludzi, chcących spędzić letni urlop nad morzem. Co prawda jest niewielki, jednakże nie oznacza to, że brakuje tam atrakcji turystycznych. Co w takim razie można robić w czasie pobytu w tym letnisku?

Przyjazd nad morze dla większości osób wiąże się przede wszystkim z codziennym wypoczywaniem na plaży. W Łukęcinie plaża jest piaszczysta, szeroka i dzika, jednakże na terenie letniska znajduje się kąpielisko, w którym oczywiście można bezpiecznie się kąpać. Do dużych zalet tamtejszej plaży można zaliczyć fakt, iż nie jest ona bardzo oddalona od centrum letniska, zatem z każdej kwatery można się tam dostać w zaledwie kilka minut. Atutem plaży w Łukęcinie jest także to, że nie jest ona zatłoczona, dlatego też nawet w szczytowym momencie sezonu znalezienie tam miejsca nie jest dla turystów dużym wyzwaniem. Podczas pobytu tam można jednak spędzać długie godziny nie tylko na plaży, ale również na wycieczkach – Łukęcin jest malowniczo położony pośród lasów, które są miejscem dobrym na wyprawy – zarówno te piesze, jak również rowerowe, do lasów chętnie wybierają się także grzybiarze.

Przebywając w Łukęcinie, warto choć raz wybrać się na wycieczkę do którejś z pobliskich miejscowości. Atrakcyjnym kierunkiem jest na przykład Dziwnów. Można tam zacząć uprawiać windsurfing, jednak również korzystać nie tylko z wodnych atrakcji. Miejscem chętnie odwiedzanym przede wszystkim przez rodziny z dziećmi jest Park Miniatur i Kolejek [więcej: Park]- w którym można oglądać pomniejszone lokomotywy oraz budynki dworców, a także przekonać się, jak wyglądają latarnie morskie położone na polskim wybrzeżu. Dzięki temu można poznać nawet najmniejsze szczegóły architektoniczne poszczególnych obiektów.

Łatwo zauważyć, że Łukęcin ma do zaoferowania wiele interesujących atrakcji. Przed przyjazdem w to miejsce należy pomyśleć o zarezerwowaniu kwatery – mimo że letnisko nie jest duże, to jego baza noclegowa [więcej: Łukęcin] jest urozmaicona, dzięki czemu turyści chcący się tam zatrzymać, mogą zarezerwować apartament, pokój w kwaterze prywatnej lub w ośrodku wczasowym – najciekawsze oferty można znaleźć w Internecie.