Miejsca

Instytucje kultury w Nowym Sączu

Naszą ostatnią wizytę w Augustowie [szczegóły: jankozlowski.pl] można podsumować jako czas dobrze spędzony. W dzisiejszym wpisie oddalamy się od województwa podlaskiego i udajemy się w południową część Polski.

Czytaj dalej →
Miejsca

Wypoczynek nad polskim morzem – Pogorzelica

Każde wakacje warto zaplanować z dużym wyprzedzeniem: zawczasu wybrać odpowiednią miejscowość wypoczynkową na urlop i zarezerwować sobie w niej noclegi dla siebie i dla swoich towarzyszy. Bardzo dobrą lokalizacją na wakacje są miejscowości nadmorskie, położone w województwie zachodnio-pomorskim. W tym obszarze można znaleźć małą wioskę wypoczynkową – Pogorzelicę. Leży ona na Pobrzeżu Szczecińskim, w gminie Rewal. To miejsce rekreacyjne z letnim nadmorskim kąpieliskiem. Od miejscowości Niechorze oddziela Pogorzelicę Kanał Liwia Łuża, zaś z drugiej strony na południowej granicy, znajduje się Jezioro Liwia Łuża, które jest jednocześnie Rezerwatem Ptaków.

Czytaj dalej →
Miejsca

Jak spędzić weekend w Brukseli: Kompletny przewodnik dla początkujących

Czego można się spodziewać po międzylądowaniu w Brukseli

Bruksela jest stolicą Belgii i siedzibą Unii Europejskiej. To tętniące życiem miasto, które oferuje wiele do zobaczenia.

Jest to miasto dwujęzyczne, w którym powszechnie mówi się zarówno po francusku, jak i po holendersku. Najlepszym sposobem na poznanie architektury, historii, kultury, życia nocnego i kuchni miasta są piesze wycieczki lub przejażdżki rowerowe.

Czytaj dalej →