Wypoczynek nad polskim morzem – Pogorzelica

Wypoczynek nad polskim morzem Pogorzelica

Każde wakacje warto zaplanować z dużym wyprzedzeniem: zawczasu wybrać odpowiednią miejscowość wypoczynkową na urlop i zarezerwować sobie w niej noclegi dla siebie i dla swoich towarzyszy. Bardzo dobrą lokalizacją na wakacje są miejscowości nadmorskie, położone w województwie zachodnio-pomorskim. W tym obszarze można znaleźć małą wioskę wypoczynkową – Pogorzelicę. Leży ona na Pobrzeżu Szczecińskim, w gminie Rewal. To miejsce rekreacyjne z letnim nadmorskim kąpieliskiem. Od miejscowości Niechorze oddziela Pogorzelicę Kanał Liwia Łuża, zaś z drugiej strony na południowej granicy, znajduje się Jezioro Liwia Łuża, które jest jednocześnie Rezerwatem Ptaków.

Ciekawym miejscem dla turystów jest tu także wzniesienie, górujące nad okolicą – Sowia Góra. To dobry obszar na spacery o każdej porze roku, na piesze wędrówki i odpoczynek na łamach natury. Jako że przez Pogorzelicę przebiega szlak turystyczny, wiele osób ceniących sobie aktywny wypoczynek wybiera właśnie to miejsce na urlop. W miasteczku działa baza noclegowa [więcej: meteor], a obiekty tutaj mają wysoki standard turystyczny. W tej lokalizacji można znaleźć wiele dobrych hoteli, pensjonatów i domów wczasowych, w których turyści bardzo chętnie się zatrzymują. Ceny noclegów są tu uzależnione od standardu pokojów, lokalizacji obiektów, a także od renomy. Dużą popularnością cieszą się szczególnie noclegi położone bardzo blisko morza, zwłaszcza domki letniskowe, które można wynająć przez cały rok, bo mają charakter całoroczny.

Jedną z bardzo znanych atrakcji tej miejscowości jest Gryficka Kolej Wąskotorowa, której szlak biegnie przez Pogorzelicę. W okresie wiosenno-letnim można się tu przejechać Ciuchcią Retro, niezwykłym, zabytkowym składem. Niektóre wagony są odkryte, dzięki temu turyści mają okazję poznać okolicę w wyjątkowy sposób. W sezonie letnim dużą atrakcją jest tu również kąpielisko nadmorskie, które cieszy nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Kąpielisko jest w sezonie strzeżone, dzięki temu jest na nim w pełni bezpiecznie. Pogorzelica jest spokojną miejscowością, gdzie można wypocząć z dala od hałasu wielkiego miasta. To miejsce, gdzie można się zrelaksować, nacieszyć oczy pięknem natury, skorzystać z miejscowych atrakcji. Warto więc wziąć ten rejon pod uwagę, planując swój urlop.